Теннис янгиликлари: Султонов Almaty Open 250 саралашидан ўта олмади, Фомин эса Италия Челленжерининг саралашида иштирок этмоқда
Кеча ўзбекистонлик теннисчилар Ҳумоюн Султонов ва Сергей Фомин ўзларининг навбатдаги ўйинларини ўтказишди.
Мамлакатимизнинг биринчи ракеткаси Ҳумоюн Султонов кеча Қозоғистоннинг Олма-Ота шаҳрида ўтказилаётган Almaty Open 250 турнири саралашининг илк босқичи доирасида кортга чиқди. Унга Қозоғистон вакили Михаил Кукушкин рақиблик қилди.
1 соат, 24 дақиқа давом этган баҳсда Кукушкин 2:0 (6/4, 6/4) ҳисобида ғалаба қозонди. Таққослаш учун, Михаил айни дамда ATP рейтингида 103, Султонов эса 237-ўринни эгаллаб турибди.
Ўзбекистоннинг иккинчи рақамли теннисчиси Сергей Фомин эса шу кунларда Италиянинг Ольбио шаҳрида ўтказилаётган Челленжер мусобақаси саралашида ўз омадини синаб кўряпти. У кеча илк ўйинда италиялик Федерико Саламон (ATP-2109) устидан ортиқча қийинчиликсиз ғалаба қозонди. 1 соат, 7 дақиқа давом этган беллашувда Сергей 2:0 (6/4, 6/1) ҳисобида ғалабани ўзиники қилди.
Фомин бугун квалификация финали доирасида словениялик Милош Карольга қарши кортга чиқади.
Маълумот учун, айни дамда 23 ёшли Сергей Фомин ATP рейтингида 534-ўринни эгаллаб турган бўлса, 21 ёшли Милош Кароль 612-ўринда қайд этилган.