Тошкентда янги профессионал хоккей клуби ташкил этилди. Янги клубнинг келажаги маълум, "Ҳумо"ники эса...
Тошкентнинг "Ҳумо" хоккей клуби матбуот хизмати раҳбари Александр Малишев ўзининг Telegram канали орқали пойтахтда янги хоккей жамоаси ташкил топгани ҳақида хабар берди.
"Бугун Тошкентда янги хоккей клубининг матбуот анжумани бўлиб ўтди.
Ҳозирча у ҳақида ҳеч нарса маълум эмас. Шундай бўлса-да, улар аллақачон ходимларни ишга ёллаган. Ишга қабул қилиш деярли куздан бери яширин тарзда амалга оширилди.
"Ҳумо"нинг келажаги ҳақида ҳеч қандай маълумот йўқ! Янги клуб эса 10 май куни ўз номи ва логотипини тақдим этишни ваъда қилмоқда, Улар Қозоғистон чемпионатида ўйнашни ва "бомба" таркибни жалб қилишни ваъда бермоқда (гарчи Юқори хоккей лигаси янада кенгайиб бораётганига қарамай).
Ҳозирча буларнинг барчаси Потемкин ўрмонларига ўхшайди. Тошкентда хоккей рақобати пайдо бўлаётгани яхши, дерби ва ҳоказолар жиҳатидан. Агар "Ҳумо" танаффус қилса, мухлислар ранг-барангликка содиқлик тамойиллари билан овора бўлмасдан, осонгина янги клубга оқиб келишади. Бутун дунё учун бу ажабланарли бўлиши мумкин, аммо бу ерда бундай эмас. Бу ерда фақат битта арена бор, лекин формани алмаштириш мумкин", деб ёзди Малишев.