U-20 Осиё Кубоги саралаши. Ўзбекистон Баҳрайнни йирик ҳисобда мағлуб этиб, гуруҳ ғолиби сифатида финал босқичига йўл олди!
Ўзбекистон U-20 терма жамоаси Хитой Тайпейида давом этаётган U-20 Осиё Кубоги саралашининг сўнгги турида Баҳрайнга қарши баҳс олиб борди.
Жамоамиз ушбу ғалаба орқали U-20 Осиё Кубогига саралаш босқичининг "B" гуруҳида 100 фоизлик натижа қайд этиб, биринчи ўринни эгаллаган ҳолда қитъа биринчилигининг финал босқичига йўлланмани қўлга киритди. Ўзбекистон Баҳрайнга қадар гуруҳда Камбоджа (7:0), Непал (6:0) ва Хитой Тайпейи (3:1) терма жамоаларидан устун келганди.
Ўзбекистон — Баҳрайн 5:0
Голлар: Дилшод Абдуллаев (26), Муҳаммадали Ўринбоев (61), Нурлан Ибраимов (80, 86), Далер Тухсанов (89)
Ўзбекистон: 21. Самандар Муратбаев, 2. Саидхон Ҳамидов, 4. Ғиёсжон Ризакулов, 5. Азизбек Тулкунбеков, 6. Равшан Ҳайруллаев, 9. Саидумархон Саиднуруллаев, 10. Муҳаммадали Ўринбоев, 15. Асилбек Жумаев, 19. Рустамбек Фомин, 20. Дилшод Абдуллаев, 22. Лазизбек Мирзаев.
Захира: 1. Ҳусниддин Неъматов, 12. Муҳаммадюсуф Собиров, 3. Мейирбек Режабалиев, 7. Далер Тухсанов, 8. Амирбек Саидов, 11. Муроджон Комилов, 13. Беҳруз Жуматов, 14. Нурлан Ибраимов, 16. Муҳаммадали Реимов, 17. Оллоберган Каримов, 18. Наримонжон Аҳмаджонов, 23. Абдуғафур Ҳайдаров.
Четлатиш: Баҳрайн дарвозабони (66)