Умид Аҳмаджонов: "МТЖга келадиган мураббий ўз терма жамоаси билан ЖЧга йўл олган мураббий бўлади"
Теглар :  ФутболЎФФУмид
ЎФФ президенти Умид Аҳмаджонов Ўзбекистон терма жамоасига келадиган янги мураббий ҳақида гапириб ўтди.
Миллий терма жамоамиз – футболимиз юзи. Ушбу терма жамоанинг натижаларига қараб ўзбек футболига Халқаро футбол жамоатчилиги баҳо беради. Шу сабабли ҳам миллий терма жамоамизнинг кучайтириш, юқори савияга олиб чиқиш учун кўплаб чора-тадбирлар амалга оширилмоқда. Жумладан, терма жамоамизга муносиб спарринг рақиблар топиш, кучли терма жамоалар билан ўртоқлик ўйинлари ўтказиш борасида ҳам музокаралар муваффақиятли якунланмоқда.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси 2018 йилнинг март ойида Жаҳон чемпионатига йўл олган Марокаш терма жамоаси билан ўртоқлик ўйини ўтказиш борасида келишувга эришди. Шунингдек, май ойида яна бир ЖЧ иштирокчиси Эронга қарши ўйин ўтказилади.
Ўзбекистон миллий терма жамоасига тез орада хориждан кучли мураббий олиб келинади. Бу мураббий албатта ўз терма жамоаси билан Жаҳон чемпионатига йўл олган, катта тажрибага эга мураббий бўлади.
Ишончимиз, комилки, бу амалга оширилаётган ислоҳотлар тезда ўз самарасини бериб, ўзбек футболи яна юқори босқичга чиқади. Олимпия ва Миллий терма жамоаларимиз Токио ва Қатарда бўладиган Олимпиада ва Жаҳон чемпионатларига йўлланмаларни қўлга киритиб, бутун ўзбек халқини хурсанд қилишади, - дейди Умид Аҳмаджонов ЎФФ матбуот хизматига.