Марафон ғолиб ва совриндорларини тақдирлаш маросими Жалолиддин Мангуберди хиёбонида бўлиб ўтди. Ушбу тадбирни юқори савияда ўтказишга ҳисса қўшган ҳарбий қисмлар, вилоят ички ишлар бошқармаси, Ўзбекистон мудофаасига кўмаклашувчи “Ватанпарвар” ташкилоти вилоят кенгаши ва бошқалар ташаккурнома билан тақдирланди. Кейин эса марафонда юқори натижа кўрсатган спортчиларга  тантанали равишда диплом ва қимматбаҳо совғалар топширилди.
- “Ёшлар куни”га бағишлаб ўтказилган югуриш марафонида қатнашганимдан жуда хурсандман, - деди Урганч давлат университетининг жисмоний маданият факультети талабаси Махфуза Эгамова. - Ёшлигимдан спорт билан шуғулланиб келаман. Шу сабаб бўлса керак, бугунги тадбирда биринчи ўринни эгалладим. Бундан жуда хурсандман. Насиб қилса, келгусида олийгоҳни тугатиб, билим ва тажрибамни ёшларимизни маънан ва жисмонан соғлом руҳда вояга етказиш йўлида сарфлашни ният қилганман. Ваҳоланки, юртимизда олиб борилаётган хайрли ислоҳотларга улуш қўшиш барчамиз учун шарафли бурчдир.
Кези келганда таъкидлаб ўтиш жоизки, марафон доирасида ҳарбий техникалар, жанговор қуроллар, шунингдек, спортнинг техник ва амалий турларидан авиамодель, картинг, пневматик қуроллар, спорт мотоцикли ва велосипедлари кўргазмаси ташкил этилди. Спорт байрами тарзида ўтказилган ушбу мусобақа нафақат иштирокчилар, қолаверса, вилоят маркази аҳолиси ва меҳмонларида илиқ таасуротлар қолдирди.
Асосийси, жойларда уюштирилаётган бундай спорт тадбирлари аҳолининг турли қатлами, хусусан, ёшлар ўртасида спортни янада оммавийлаштиришда муҳим аҳамият касб этади. Зеро, спорт - соғлик гаровидир!