Вазирлик Ишчи гуруҳи бугун Муйноқ туманини ўрганди
Шу кунларда Жисмоний тарбия ва спорт вазирлигининг махсус Ишчи гуруҳи Қорақалпоғистон Республикасида бўлиб, бу ерда жисмоний тарбия ва спортни ривожлантириш борасида амалга оширилаётган ишлар билан яқиндан танишмоқда.
Жумладарн, ишчи гуруҳ аъзолари Орол денгизи бағрида жойлашган ва юртбошимизнинг саъй-ҳаракатлари натижасида сўнгги йилларда тобора чирой очаётган Муйноқ туманида бўлишди.
Ишчи гуруҳ туман болалар-ўсмирлар спорт мактабида бўлиб, бу ерда бажарилаётган ишларни ўрганди. Жумладан, спорт таълим муассасасини ёш кадрлар билан таъминланганлик ҳолати ҳамда тренерларга бўлган эҳтиёжи борасидаги таклифлари олинди.
Шунингдек, вазирликнинг Ахборот-коммуникация технологияларини жорий этиш ва ривожлантириш бўлими ходимлари томонидан Муйноқ туманидаги спорт объектларининг интернет тармоғига уланганлиги ва бу борада кўрилаётган чора-тадбирлар, бино ва иншоотларни кузатув камералари билан таъминлаш, сузиш аппарат дастурий таъминотини жорий этиш бўйича амалга оширилаётган ишлар ҳамда БЎСМнинг моддий-техник базасидан мақсадли фойдаланиш борасидаги ишлари таҳлилий кўриб чиқилди.
Аниқланган камчиликлар юзасидан мутасадди раҳбарларга тегишли кўрсатма ва тавсиялар берилди. Ишчи гуруҳ Қорақалпоғистон Республикасини ўрганишда давом этади.