Вазирликда жаҳон чемпионатига тайёргарлик муҳокама қилинди
Спортни ривожлантириш вазирлигида 6-13-октябрь кунлари Тошкент шаҳрида ўтказиладиган дзюдо бўйича катталар ўртасидаги жаҳон чемпионатига тайёргарлик жараёнига бағишланган ташкилий қўмита йиғилиши бўлиб ўтди.
Вазирлар Маҳкамасининг 2022-йил 23-апрелдаги “Тошкент шаҳридаги “Ҳумо Арена” муз саройида дзюдо бўйича катталар ўртасида Жаҳон чемпионатини юқори савияда ташкил этиш ва ўтказиш тўғрисида”ги 194–Ф-сон қарори фармойиши ижросини таъминлашга қаратилган ушбу мажлисда мутасаддилар томонидан қисқа ҳисобот бериб ўтилди.
Спортни ривожлантириш вазири, ташкилий қўмита раиси А.Икрамов ҳамда вазирлик ва Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси масъул ходимлари, Ўзбекистон дзюдо федерацияси вакиллари, шунингдек, Тошкент шаҳар ҳокимлиги, Маданият, Ички ишлар, Соғлиқни сақлаш, Фавқулодда вазиятлар, Ахборот технологиялари ва коммуникацияларни ривожлантириш вазирликлари ҳамда “Uzbekistan Airport” акциядорлик жамияти ва Ўзбекистон миллий телерадиокомпанияси мутасаддилари иштирок этган мазкур йиғилишда олдинда қилиниши керак бўлган ишлар ҳам муҳокама қилинди.