Велотрек бўйича Ўзбекистон чемпионати якунланди
Пойтахтимиздаги велотрек мажмуасида 2001-2002 йилларда туғилган ёшлар ўртасида Ўзбекистон чемпионати ўтказилаётгани ва унинг илк ғолиблари ҳақида хабар берган эдик.
Мусобақа кейинги кунларида ўсмирлар ва қизлар ўртасида скретч йўналишида пойгалар ўтказилди. Ўсмирлар ўртасида баҳсларда Республика ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернати ўқувчиси Ботир Исматов ғолибликни қўлга киритган бўлса, қизлар ўртасида Гулистон ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернати ўқувчиси Янина Кускова энг яхши натижани қайд этди.
Мазкур мусобақа иқтидорли ва истиқболли спортчиларни селекция қилиш, Ўзбекистон чемпионатларини туман, вилоят республика босқичи тизими бўйича ўтказиш, ғолиб ва совриндор бўлган спортчиларни миллий терма жамоалар захираси ва асосий таркибига киритиш ҳамда уларни узлуксиз ўқув-машғулот йиғинларига жалб этиш ва халқаро мусобақаларга юборишни жорий этиш мақсадида ташкил этилди.