World Boxing президенти: "Ўзбекистондан қўллов олганимдан хурсандман"
Халқаро бокс федерацияси IBA'га муқобил тарзда тузилган World Boxing ташкилоти президенти Борис ван дер Ворст куни кеча Ўзбекистонда бўлди.
Нидерландиялик функционер ўзбекистонлик мутасаддилар билан учрашув ҳақидаги таассуротларини билдириб ўтди.
Ўзбекистонда боксни Олимпия дастурида сақлаб қолиш миссияси давом эттирилди. Миллий Олимпия қўмитаси ва Ўзбекистон бокс федерацияси билан учрашув вақтида бу мамлакатни Париж Олимпиадасидаги ақлбовар қилмас натижа билан табриклаш имкони бўлди. Бешта олтин медаль - XXI асрнинг энг зўр натижасини такрорлаш - шунчаки ажойиб.
Ўзбекистон спорт вазири Адҳам Икрамов, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси бош котиби Ойбек Касимов, МОҚ вице-президенти, Токио-2020 ва Париж-2024 миссияси раҳбари Шерзод Тошматов, МОҚ вице-президенти Сакен Полатов ва Ўзбекистон бокс федерациясининг бошқа вакиллари билан боксчиларнинг Олимпия орзуси муҳимлиги борасида муҳокамалар олиб бордик. World Boxing дунёнинг бокс таянчларидан бири ҳисобланган Ўзбекистондан қўллов олганидан хурсандман", - деди Борис ван дер Ворст Инстаграмдаги саҳифасида.