Хабибнинг менежери: Кейинги рақиб аниқ Фергюсон бўлмайди
Аралаш қоидалар бўйича UFC чемпиони Хабиб Нурмагомедовнинг қачон октагонга қайтиши ҳақидаги савол кўпчиликнинг қизиқтиряпти.
Россиялик жаҳон чемпионининг менежери Али Абдул-Азиз биринчи галда Невада штати Спорт қўмитасининг UFC 229 оқшоми доирасидаги жанжал юзасидан эълон қиладиган якуний қарорини кутиш лозим.
“Хабиб ҳозир Доғистонда. У яқинлари, оила аъзолари билан хордиқ чиқаряпти. Қўмитанинг қарори қандай бўлишидан қатъий назар, мен Хабибнинг қачон октагонга қайтишини биламан. Бир нарсани аниқ, юз фоизли кафолати билан айта оламанки, Нурмагомедовнинг кейинги рақиби Тони Фергюссон бўлмайди.
“Хабиб 27та жангнинг барчасида ғалаба қозонган. Бирор марта ҳам нокдаун ҳолатига тушмаган. Хатто кучли зарба ҳам ўтказиб юбормаган. Демак, айнан у рақибни танлаш ва ўз шартларини қўйиш ҳуқуқига эга. Тонига ҳурматни сақлаган ҳолда шуни айтишим керак-ки, унга қарши жанг катта аудитория тўплай олмайди. Пуллик PPV телетрансляциялар кутилган фойдани бермайди”, - деди Хабибнинг менежери Абдул-Азиз.