Хушхабар: Боксчилармиз Токио Олимпиадасига яна 4 та лицензияни қўлга киритишди
Бу ҳақида Ўзбекистон бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов Миллий Олимпия Қўмитасида АIBА президенти Умар Кремлёв билан ўтказилган матбуот анжуманида маълум қилди.
"Бир хушхабарни айтмоқчиман, жамоамиз рейтинг бўйича Токио Олимпиадаси учун яна 4 та йўлланмага эга бўлди. Эркаклар ўртасида -75 кг вазнда Фанат Қаҳрамонов, -81 кг вазнда Дилшод Рўзметов, шунингдек, ўз вазн тоифаларида юқори поғонада турган яна 2 нафар қизимиз Токио Олимпиадасида иштирок этишади", - деди Полатов.
Бир неча кун аввал ижтимоий тармоқларда 2 нафар эркак, 3 нафар аёл боксчимиз лицензия олгани ҳақида маълумотлар тарқалган эди. Бугун 3 нафар эмас, 2 нафар аёл боксчимиз Токиога бориши тасдиқланди.
Оlamsport.com сайтига маълум бўлишича, Шахноза Юнусова (-69 кг) ҳамда Райхона Қодирова (-60 кг) рейтинг орқали Олимпиадага йўлланма олган.
Умумий ҳисобда Ўзбекистон боксчилари 11 нафар боксчи билан (8 нафар эркак, 3 нафар аёл) Токио Олимпиадасига боради.
03 апр 08:53:00
75 da boshqani olib borib bolmaydimi olimpiadada oltin naqd qilsa bo'ladigan vaznda Fanatxam shunga yarasha tayorgarlik kor endi