Ёш футболчилар учун байрам тадбири ўтказилди ФОТОГАЛЕРЕЯ
1 июнь - Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни муносабати билан Қашқадарё вилояти болалар-ўсмирлар футбол академиясининг спортчи-ўқувчилари учун "Бахтли болалик" номли байрам тадбири ташкил этилди.
Тадбир аввалида спортчи-болалар "Насаф" ПФК музейида бўлиб, воҳа шонли жамоасининг бир неча йилдан буён қўлга киритиб келаётган совринлари, кубоклари билан танишишди.
Ёш футболчиларнинг кейинги саёҳат манзили "Насаф" ПФК ўқув-машғулотлар базаси бўлди. У ерда болалар футболчиларга яратилган шарт-шароитларни кўздан кечиришди.
"Насаф" жамоаси бош мураббийи Рўзиқул Бердиев, ёрдамчи мураббий Шуҳрат Тошпўлатов ҳамда "Насаф" футболчилари ёш футболчи-ўқувчиларни байрам билан табриклаб, келажакда яхши футболчи бўлишлари учун бир қанча тавсияларини беришди. Ўқувчилар "Насаф" жамоасини футбол машғулотларини стадиондан томоша қилишди.
Тадбир сўнгида футболчлар ва болажонлар билан эсдалик учун суратга тушишди.
Шавкат РЎЗИЕВ, Қашқадарё вилоят болалар-ўсмирлар футбол академиясининг маънавий-маърифий ишлар бўйича директор ўринбосари