O'zbekiston velosiped sporti federaciyasiga 2 ta avtomobil va zamonaviy “Wattbike” sovg'a qilindi
Bugun poytaxtimizda velotrek bo'yicha yoshlar va kattalar o'rtasida O'zbekiston chempionati o'z yakuniga etdi.
26 oktyabr kuni start olgan ushbu musobaqa davomida Respublikamizning eng sara trek ustalari bor mahoratlarini namoyish qilishdi.
Ahamiyatlisi, bugun bo'lib o'tgan musobaqaning tantanali yopilish marosimi nafaqat sportchilar, balki O'zbekiston velosiped sporti federaciyasi mutasaddilari uchun ham unutilmas tadbirga aylandi. Unda Rustam SHoabdurahmonov boshchiligidagi MOQ mutasaddilari, Jismoniy tarbiya va sport vazirligi vakillari, shuningdek, O'zbekiston velosiped sporti federaciyaga biriktirilgan homiy “Asaka bank” ATBning mutasaddilari ham ishtirok etishdi. Tantanavor ruhda o'tgan tadbirda federaciyaga MOQ nomidan zamonaviy “Wattbike” (uy sharoitida mashg'ulot uchun foydalaniladigan elektron velosiped) topshirilgan bo'lsa, “Asaka bank” tomonidan 2 ta engil avtomobil “Nexia-3” va “Damas” sovg'a qilindi. Ushbu engil avtomobillar sportchilarimizning mashg'ulot jarayonida murabbiylarimizning ishini ancha engillashtirib, kerakli natijalarga erishishlarida xizmat qilishiga ishonamiz.
O'z navbatida, federaciya bosh kotibi Kozim O'rinboyxo'jaev tadbirda so'z olib, muhtaram Prezidentimiz boshchiligida sportga qaratilayotgan etibor, Olimpiya o'yinlariga tayyorlanayotgan federaciyalarimiz hukumatimiz tomonidan har tomonlama qo'llab-quvvatlanayotganini etirof etdi.
SHundan so'ng musobaqalarning barcha yo'nalishlarida g'olib va sovrindorlarni taqdirlash marosimi bo'lib o'tdi.