O'zbekiston velosport terma jamoasida Italiya va Germaniyadan kelgan murabbiylar ish boshladi
O'zbekiston velosiped sporti federaciyasining yangi Olimpiada cikli uchun tayyorgarlik dasturi yuzasidan matbuot anjumani bo'lib o'tdi.
Unda federaciyaning so'nggi yillardagi faoliyati tahlil qilinib, oldinda turgan yirik kompleks musobaqalarga tayyorgarlik dasturi ko'rib chiqildi.
Tadbirda spiker sifatida qatnashgan “Tashkent City Professional Cycling Team” klubi menejeri Farrux Xudoyqulov yuqoridagi mavzular bo'yicha batafsil malumot berdi. Xususan, terma jamoamiz ilk bor Parij-2024 yozgi Olimpiya o'yinlarida 4 ta yo'llanmaga sazovor bo'lgani, klubning xalqaro maydondagi ishtiroki haqida to'xtaldi. SHundan so'ng, Toshkent-2025 yoshlar o'yinlari, Aichi-Nagoya-2026 yozgi Osiyo va Los-Anjeles-2028 yozgi Olimpiya o'yinlariga puxta tayyorgarlik ko'rish bo'yicha dastur bilan tanishtirdi. Unga muvofiq, xorijlik murabbiylar Juzeppe Toni (Italiya), Yoxan Dombrush (Germaniya) Volodimir Starchik (Ukraina) terma jamoamizga jalb etilgan.
Anjuman davomida OAV vakillari bilan muloqot o'tkazildi va unda jurnalistlar o'zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob olishdi.