Velosport. O'zbekiston chempionatida g'olib va sovrindorlar aniq bo'ldi
Xabaringiz bor, 18 mart kuni Toshkentda velosportning trek yo'nalishi bo'yicha erkaklar va ayollar o'rtasida O'zbekiston chempionatiga start berilgan edi.
To'rt kun davomida o'tkazilgan musobaqalarda Qoraqalpog'iston Respublikasi, viloyatlar hamda Toshkent shahri terma jamoalari ishtirok etdi.
CHempionatda ilk bor para-velosportchilarning ishtirok etishi haqiqatda quvonchli va tirixiy bir voqea bo'ldi. Bu esa mamlakatimizda aholining har bir qatlamiga sport bilan shug'ullanish imkoniyati yaratilganidan daolatdir.  Musobaqa natijalariga ko'ra, kelgusida sportchilar saralab olinib, O'zbekiston milliy paralimpiya associaciyasi bilan hamkorlikda Parij-2024 Paralimpiya o'yinlari yo'llanmalari uchun kurash olib borishi ko'zda tutilgan.
Kecha O'zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirligi, Milliy paralimpiya associaciyasi, Milliy olimpiya qo'mitasi, O'zbekiston velosipied sporti federaciyasi, Sportning qishki va murakkab texnik turlari bo'yicha respublika oliy sport mahorati maktabi hamda qator hamkor tashkilotlar bilan birgalikda tashkil etilgan mazkur chempionatning final bosqichi bo'lib o'tdi.
Yakuniy natijalarga ko'ra, erkaklar o'rtasida Danil Evdokimov, Aleksey Fomovskiy, ayollar o'rtasida esa Yanina Kuskova hamda Margarita Misyurina O'zbekiston chempioni bo'ldi.
SHuningdek, Anna Kulikova, Yanina  Kuskova hamda Nikita Stenkovoy sport ustasi deb topildi.
CHempionat g'oliblariga va musobaqalarda yuqori natijalarni qayd etgan barcha velosportchilarga tashkilotchilarning diplom hamda esdalik sovg'alari topshirildi.
CHempionlikni qo'lga kiritgan sportchilarimizni bugungi g'alaba bilan chin dildan tabriklaymiz!