Андижонда кикбоксинг бўйича Ўзбекистон чемпионати ўтказилади
Андижон вилоятидаги Андижон олимпия захиралари коллежида 16-20 февраль кунларида кикбоксинг бўйича Ўзбекистон чемпионати ташкил этилади.
Чемпионат кикбоксинг бўйича ўсмирлар ўртасида ўтказилади. Унда 7 ёшдан 12 ёшгача бўлган ўғил ва қиз болалар иштирок этади.
Мусобақани ўтказишдан мақсад - болаларнинг соғлом бўлиб ўсиши билан бирга уларда ватанпарварлик туйғусини шакллантиришдир. Тадбир кикбоксингни ривожлантириш, халқаро мусобақаларда иштирок этиш учун миллий терма жамоа таркибини саралашга ҳам хизмат қилади.
Эътиборлиси, кикбоксинг қизлар ўртасида ҳам оммалашмоқда. Чемпионатда кикбоксинг бўйича жаҳон чемпиони Муниса Қорабоеванинг шогирдлари ҳам қатнашади. WAKO қоидаси асосида ва Олимпия тизими бўйича ўтказиладиган мусобақада Ўзбекистон Кикбоксинг ассоциациясига аъзо бўлган спортчилар иштирок этади.
Мусобақада иштирок этиш учун тарозидан 16 февраль куни 9.00 дан 17.00 гача ўтказилади.