Бадиий гимнастика: Сабинада олтин, Фетисовада эса иккинчи ўрин
Наманган вилоят жисмоний тарбия ва спорт бошқармасига қарашли Гимнастикага ихтисослаштирилган болалар-ўсмирлар спорт мактабида 2005 йил ва ундан катталар ўртасида ўтказилган Ўзбекистон чемпионати ўз якунига етди.
Муросасиз ўтган мусобақанинг кўпкураш йўналишида ғолиблик Тошкент шаҳри шарафини ҳимоя қилган Сабина Тошкенбоевага насиб этди. Фарғоналик Екатерина Фетисова 2-ўринни қўлга киритган бўлса, совриндорлар рўйхатини Самарқанд вилояти вакиласи Тахмина Икромова якунлаб берди.
Спорт усталари ўртасида ўтказилган жамоавий кўпкураш баҳсларида эса Ўзбекистон терма жамоаси ғолибликни қўлга киритди. Жамоа таркибидан Нилуфар Шомуродова, Камола Ирназарова, Динара Равшанбекова, Ксения Александрова, Севара Сафоева ҳамда Шаҳзода Ибрагимовалар ўрин олишган. Ушбу йўналишда 2-ўрин РОСММ жамоасига насиб этган бўлса, Бухоро вилояти қизлари 3-ўрин билан чекланди.
Шунингдек, қолган йўналишларда ҳам ғолиб ва совриндорлар аниқланди.
Қуйида мусобақанинг энг ёрқин лаҳзалари акс этган фоторепортаж билан танишинг: