Бокс/ММА, Теннис, Велоспорт, Дзюдо, Енгил атлетика, Шахмат, Футбол, Болалар спорти, Волейбол, Гандбол
“Баркамол авлод-2017”. Натижалар, ғолиблар...
Жиззах шаҳрида касб-ҳунар таълими муассасалари ўқувчилари ўртасидаги “Баркамол авлод” спорт ўйинларининг Республика финал босқич мусобақаси бўлиб ўтмоқда.
Жиззах политехника институтида ва шу институт қошидаги академик лицейида “Баркамол авлод-2017” спорт мусобақаларининг футбол, волейбол ва шахмат турлари бўйча жамоалар ўзаро куч синашдилар.
Футбол. Тошкент шаҳри ҳамда Фарғона вилояти жамоалари ўртасида кечган муросасиз ўйинда 2:0 ҳисобида водийлик ёш футболчилар ғалаба қозонишди. Хоразм ва Қашқадарё вилояти жамоалари учрашувида қашқадарёлик ёш футболчилар 5:0 ҳисобида зафар қучишди.
Волейбол. Қизлар ўртасида кечган баҳсларда Хоразм-Андижон ҳамда Фарғона-Наманган жамоалари ўзаро куч синашдилар. Андижонликлар хоразмлик тенгқурларидан 3:0 ҳисобида устунликка эришган бўлса, наманганлик спортчилар ҳам фарғоналикларни 3:0 ҳисобида мағлуб этишди.
Ўсмирлар ўртасида ўтган беллашувда эса қашқадарёлик спортчилар фарғоналик ёшларни 3:1 ҳисобида мағлуб этишди. Навоий ҳамда Андижон вилояти жамоалари ўртасида кечган баҳсда навоийлик ёшларнинг қўли баланд келди.
Шахмат. Жиззах политехника институти қошидаги 1-Академик лицейида швейцарча тизимдаги шахмат мусобақасининг биринчи ва иккинчи тур ўйинлари бўлиб ўтди.