Бекободда футбол мусобақаси
Бекобод туманидаги Болалар-ўсмирлар спорт мактабида 1-июнь “Халқаро болаларни химоя қилиш куни”га бағишлаб мини-футбол бўйича Бекобод тумани БЎСМ очиқ биринчилиги ўтказилди.
Мусобақада ўқувчи ёшлар бор маҳоратларини намойиш этиб ғолиблик учун беллашдилар. Ушбу мусобақада Ғайрат Исломов бошчилигидаги Бекобод тумани болалар-ўсмирлар спорт мактаби жамоаси биринчи ўринни эгаллади. Азамат Қўйлибоев қўл остидаги футболчилар иккинчи, "Гулистон" МФЙ жамоаси эса учинчи ўринни қўлга киритишди.
Мана шундай спорт мусобақалари бугунги ўқувчи ёшлар орасидан келажакда катта спорт майдонларида юқори марраларни эгаллайдиган спортчилар етишиб чиқишига хизмат қилаётгани қувонарлидир. Беллашувларда БЎСМ мураббийлари ҳакамлик қилишди. Баҳслар якунида ғолиб ва совриндорлар БЎСМ раҳбарияти томонидан тегишли диплом ва эсдалик совғалар билан тақдирландилар.