Бугун 14:00. "Нефтчи" - "Андижон" ёхуд Суперлига йўлланмаси кимга насиб этади?
Бугун Про лигада 2-ўринни эгаллаган “Нефтчи” ҳамда Coca Cola Суперлиганинг 13-жамоаси бўлган “Андижон” иштирокидаги учрашув бўлиб ўтади.
Учрашув соат 14:00да Фарғонадаги “Истиқлол” стадионида бошланади. "Истиқлол" аренасидаги учта расмий учрашув мухлисларсиз ўтишидан хабардорсиз.
Ўтиш ўйинининг асосий вақтида дуранг натижа қайд этилса, 15 дақиқадан икки қўшимча таймларга навбат берилади. Агар, экстра таймларда ҳам ғолиб аниқланмаса, пенальтилар сериясига мурожаат этилади.
Жамоаларга 5 нафар футболчи алмаштириш учун рухсат берилган. Бунда дастлабки 90 дақиқа ичида футболчи алмаштириш учун ҳар бир жамоага 3 тадан имконият тақдим этилади. Ўйин қўшимча таймларга қадар етиб борса, яна 1 мартадан футболчи алмаштириш мумкин бўлади. Умумий ҳисобда захирадан майдонга тушган футболчилар 5 нафардан ошмаслиги керак.
Ушбу беллашувни Ильгиз Танташев бошчилигидаги ҳакамлар бошқариб боради.