"Чўмилтирилган самолёт", йиғлаётган чемпион ва Олимпиячиларимизни кутиб олиш маросимидан ажойиб суратлар (ФОТОГАЛЕРЕЯ)
Кеча Токио Олимпиадасида қатнашган ўзбекистонлик спортчилар юртимизга қайтиб келишди.
Бунгача сайтимиз орқали кутиб олиш маросимидан қайноқ суратларни тезкорлик билан эътиборингизга ҳавола қилгандик.
Энди эса кечаги тадбирларнинг энг сара суратларини томоша қилинг.
10 авг 21:09:28
Sayt xodimlaridan har bir sport turi bo'yicha erishilgan natijalar va oldingi olimpiadaga nisbatan o'sish qanday tahliliy maqola kutamiz, eng katta sport musobaqasi yakunlansa tahlil qilinmasa.Misol uchun og'ir atletikachilarimizdan keyingi olimpiyadada bokschilarimiz bilan barobar natija kutamiz, chunki katta o'sish bor chunchaki sportchilarimizda ozgina tajriba yetishmadi.Murabbiylarga, federatsiyaga rahmat keyingi safar shu ruhda davom etilsa 2- 3ta oltin kutish mumkin. Lekin ayrim sport turlarida umuman o'zgarish yo'q, kim tanqid qiladi davlat mablag'lari qayerga ketayapti? Kutamiz!
10 авг 20:23:37
Tursunoy Raximova, Muattar Naboyeva, Miraziz Mirzahmedov, Shahobiddin Zoyirovlar ham oltin olishi mumkin edi bu sportchilar ulkan zaxiraga ega, keyingi olimpiadada hozirdan Zaynab Dayibekova, Safina Sadullayevalardan ham umidimiz katta! Biz ko'rdik sizlar shunchaki ishtirok qilmadingiz, oxirigacha kurashdingiz! Olimpiya qo'mitasidan har bir sport turiga jiddiy e'tibor berishlarini so'rayman, korrupsiya umuman yo'qolishi kerak! Faqat boksdan natija kutish noto'g'ri chunki juda ko'p medal o'ynaladigan suzish, yangil atletika, erkin kurash sport turlarini rivojlantirish uchun chetdan professional murabbiy hozirdan chaqirish kerak, bolalar sportini yo'lga qo'yish kerak chunki bizda iqtidorlar yetarli! Ushbu sport turlari bo'yicha qilinayotgan ishlar umuman talab darajasida emas, chet ellik murabbiylar bilan taykvandoda qanday natijaga erishdik.