"Ҳумо"нинг сафардаги илк ўйинида йирик ҳисоб қайд этилди
Тошкентнинг "Ҳумо" хоккей клуби Қозоғистон очиқ чемпионати доирасидаги илк сафар ўйинини ўтказди.
Илк сафар ўйинида афсуски омад хоккейчиларимиздан юз ўгирди. "Ҳумо" Атираунинг "Бейбарис" жамоасига 4:7 ҳисобида мағлуб бўлди. Ушбу ғалабадан сўнг "Бейбарис" тўққиз очко билан иккинчи ўринда, "Ҳумо" эса тўрт очко билан тўққизинчи ўринда бормоқда. Навбатдаги ўйин эртага 18:00да "Бейбарис" билан жавоб баҳси бўлади.
Қозоғистон очиқ чемпионати. 5-тур
"БЕЙБАРИС" – "ҲУМО" 7:4 (1-2, 4-1, 2-1)
25 сентябрь - 17:00, "Мұз Айдыны" муз саройи
Голлар: 0:1 - 13 Шингареев, 0:2 - 13 Легалин, 1:2 - 16 Ананичев, 1:3 - 20 Кравченко, 2:3 - 24 Тесленко, 3:3 - 26 Тесленко, 4:3 - 29 Воробьев, 5:3 - 34 Бурдельов, 5:4 - 48 Игнатушкин, 6:4 - 54 Бурдельов, 7:4 - 56 Кузнецов.
Бош ҳакамлар: Михаил Ступак, Владимир Суслов.
Чизиқ ҳакамлари: Алексей Мурашов, Владислав Зотов.
"Бейбарис" – Богдан Доненко, Евгений Болякин (A), Андрей Волгин, Михаил Дыньков, Владислав Колесников (K), Иван Кузнецов, Егор Кутугин, Сергей Лазарев, Олег Холоденин, Артём Ананичев, Артём Бурделёв, Александр Воробьев, Муса Гусейнов, Иван Иванов (A), Станислав Кондратьев, Даниил Литвинов, Владимир Маркелов, Денис Скатов, Виталий Тесленко, Дмитрий Тесленко, Александр Фокин.
"Ҳумо" – Роман Смирягин, Станислав Боровиков, Денис Давыдов, Александр Дрягилев, Никита Зимин, Алексей Кириллов, Даниил Курашов, Вадим Чеботарев, Егор Дорофеев, Владимир Журавлев, Игорь Игнатушкин (K), Андрей Караваев, Денис Кондратьев, Вадим Кравченко, Андрей Легалин, Булат Набиуллин, Артём Пылаев, Антон Рехтин (A), Герман Сауков, Максим Трунев (A), Тимур Шингареев.
Огоҳлантиришлар: Пилаев (1), Игнатушкин (3), Зимин (7), Чеботарев (14), Пилаев (15), Холоденин (17), Болякин (19), Пилаев (21), Иванов (28), Трунёв (29), Диньков (35), Шингареев (41), Боровиков (44), Бурдельов (45), Бурдельов (45), Тесленко (50), Боровиков (55), Зимин (55).