Журналистлар ҳам спортчи бўла олишади(ми?)
Ўзбекистон мудофаасига кўмаклашувчи “Ватанпарвар” ташкилоти ҳамда Республика техник ва амалий спорт турлари маркази мамлакатимиздаги барча журналистларни касб байрамлари билан табриклаган ҳолда улар учун катта спорт байрамига ташкил этаётганини маълум қилади.
27 июнь – Матбуот ва оммавий ахборот воситалари куни. Шу муносабат билан жорий йилнинг 22 июнь куни ОАВ ходимлари ўртасида спортнинг пневматик қуролдан ўқ отиш тури бўйича Ўзбекистон мудофаасига кўмаклашувчи “Ватанпарвар” ташкилоти кубоги учун мусобақа ўтказилиши режалаштирилмоқда.
Ўзбекистон ўқ отиш спорти федерацияси ҳамкорлигида ташкил этилаётган мусобақа доирасида спортнинг техник ва амалий турлари бўйича кўргазмали чиқишлар, байрам тадбири ҳамда ғолибларни тақдирлаш тантаналари ташкил этилади.
Иштирокчиларга мусобақадан бир кун олдин, яъни 21 июнь куни Республика техник ва амалий спорт турлари маркази тирида маҳорат сабоқларини олишлари учун шароитлар яратиб берилади.
Мусобақа ташкилий қўмитаси барча оммавий ахборот воситаларини (теле, радиоканаллар, газета таҳририятлари, интернет порталларини) мазкур спорт байрамидан теле, радиодастурлар, мақола ва репортажлар тайёрлашга таклиф этади ҳамда бу жараён учун ўз ёрдамини аямаслигини билдиради.
Мусобақада иштирок этиш истагини билдирган ОАВ эса қатнашувчи ходимлари рўйхатини иловадаги жадвал асосида тасдиқлаб, [email protected] электрон почта манзилига 18 июнь кунига қадар юборишлари мумкин. (Тел.: 234-85-64 )
“ТАСДИҚЛАЙМАН”