Каратэчиларимиз Фужайрадаги турнирда муваффақиятли қатнашишди + ФОТО
Бирлашган Араб Амирликларининг Фужайра шаҳрида каратэ WKF бўйича "International Karate Open" халқаро турнири бўлиб ўтди.
Ушбу мусобақада 35 давлатдан жами 1700 нафар ёшлар, ўсмирлар ва катталар ғолиблик учун кураш олиб боришди. Каратэ бўйича тажрибали мураббий Шохрух Жўраев бошчилигида спорт делегациямиз мазкур халқаро мусобақада иштирок этиб, 3 та олтин, 3 та кумуш ва 7 та бронза медалларини қўлга киритди.
Жумладан, Тошкент шаҳри спортчиларидан Али Бахтиёров якка кумитэ бахсларида (10-11 ёшлилар, +30 кг.) биринчи ўринни қўлга киритди. Якка ката баҳсларида (12-13 ёшлилар)  Умаржон Каримов барча рақибларини енгиб, олтин медаль соҳибига айланди.
Шунингдек, мусобақада Тошкент вилояти спортчилари ҳам муваффақиятга эришди. Хусусан, Тошкент тумани спорт мактаби ва "Келес каратэ" клуби мураббийи Дилшод Юсупов бошчилигида спортчиларимиздан Азизбек Исломбеков (-60 кг. +18 ёшлилар) олтин медалга сазовор бўлди. Жўрабек Алибеков (14-15 ёшлилар, -52 кг.) бронза медалига эга чиқди.
Кеча Тошкент тумани ҳокимлигида мураббий Дилшод Юсупов ва унинг чемпион шогирдларини туман ҳокими Одилхон Рустамов ва сектор раҳбарлари табриклаб, мамлакатимиз обрўсини халқаро майдонларда муносиб ҳимоя қилаётгани ва жисмоний тарбия ва спортни ривожлантиришга қўшаётган ҳиссалари учун ташаккур билдиришди.