ММА. Бухорода чорак финал жанглари ўтказилмоқда
Бухоро шаҳри 25-27 сентябрь кунлари аралаш жанг санъатлари бўйича Ўзбекистон кубогига мезбонлик қилмоқда.
16-17 ёшдаги ўсмирлар ва 18 ёшдан катта бўлган якка курашчилар ўртасида Ўзбекистон кубоги бахсларида бугун чорак финал жанглари ўтказилмоқда.
Пандемия туфайли каратин вақтида деярли 5 ой давомида барча атлетлар ва мураббийлар онлайн тарзда машғулотларини олиб боришларига тўғри келди ва бу бўйича илк мусобақада шу йилнинг март ойида ўсмирлар ва ёшлар терма жамоасига муносиб номзодларни сарлаб олиш учун ташкил этилганди.
Эндиликда эса Ўзбекистон кубоги бахсларида мамлакатимизнинг барча вилоятларидан жами 200 нафардан зиёд спортчилар иштирок этишмоқди. Ўсмирлар 9 та вазнда, катталар эса 10 та вазн тоифасида кучлилар қаторидан жой олиш учун харакат қилишди.
Дастлабки кунги саралаш учрашувлари кутилмаган вазиятларга, хаяжонли онларга бой бўлди ва деярли барча вилоятлардан келган спортчилар бор имкониятларидан унумли фойдаланишга интилди. Ўсмирлар ўртасида илк учрашувларни муваффақиятли ўтказган Андижон, Сирдарё, Хоразм, Самарқанд вилояти яккакурашчилари қатори пойтахт ва мезбон спортчилар кейинги босқич йўлланмасига эга бўлишди.