Мотоспорт бўйича Ўзбекистон Кубоги бўлиб ўтди + ФОТО
Жорий йилнинг 17–19 ноябр кунлари Олмалиқ шаҳридаги “Калмакир” номли мототрассада “Мотокросс” бўйича Ўзбекистон Кубоги мусобақаси бўлиб ўтди.
Мусобақада 7 та синф вакиллари баҳс бойлашди. Двигател сиғими 65, 85, 125, 350, 500 ва 750см куб бўлган мотокцикллар ўртасида 9 ёш ва ундан катта ёшдаги спортчилар қатнашди. 13–15 ёшли спортчилар ўртасида Навоий вилоятидан икки нафар қиз спортчининг қатнашганлиги ҳам томошабинларга ўзгача қувонч бағишлади. Олмалиқ табиатига хос бўлган бироз туман ҳам мусобақанинг юқори кайфиятда ўтишини таъминлади.
Двигател сиғими 65см куб бўлган мотокцикллар ўртасида бўлиб ўтган беллашувда рақибларини доғда қолдирган Бухоро вилояти вакили Жасурбек Самадов биринчи ўринга лойиқ кўрилди. Иккинчи поғонани Навоий вилояти вакили Суннатбек Турниёзов эгаллади. Кучли учликни банд қилган спортчи Қорақалпоғистонлик Жасур Сапаров бўлди.
1)Жасурбек Самадов (Бухоро вилояти)
2) Суннатбек Турниёзов (Навоий вилояти)
3) Жасур Сапаров (Қорақалпоғистон Республикаси)
4)Дониёр Тўраев (Бухоро вилояти)
5)Александр Четвериков (Тошкент шаҳри)
6)Абдулла Эргашев (Жиззах вилояти)
7)Владимир Смешлеев (Навоий вилояти)