Нурхон Нафасов Республика Бош прокуроридан ёрдам сўради
Нурхон Нафасов «ноҳақ айбловлардан қутилиш» учун Бош прокурор Отабек Муродовдан ёрдам сўради. Бош прокурор бу ишни ўз назоратига олишини айтди
Президент Халқ қабулхонаси томонида Тошкент шаҳрида ташкил этилган оммавий қабулда Ўзбекистон каратэ федерацияси собиқ раҳбари Нурхон Нафасов бош прокурор Отабек Муродов билан учрашибди. Нафасов унга нисбатан «қасддан айб уюштирилгани, жойи керак бўлгани учун уни қатор муаммоларга дучор қилишгани»ни маълум қилиб, «ноҳақ айбловлардан қутилиш»да бош прокурордан ёрдам сўраган.
Ўз навбатида, ҳуқуқий идоралар хулосаси бўлмай туриб унинг шаънини ерга уриш мақсадида тарқатилган айбловларга нисбатан Бош прокуратура ўз вақтида муносабат билдиргани учун миннатдорчилик ҳам билдирибди (ёдингизда бўлса, Миллий олимпия қўмитаси матбуот хизмати: «Нурхон Нафасовнинг кирдикорлари фош бўлди» деган сарлавҳа билан хабар тарқатган, Бош прокуратура матбуот хизмати буни рад этганди.
«Ушбу масалани бош прокурор ўз назоратига олиб, ишга алоқадор барча ҳолатларни текшириб, ҳуқуқий баҳо берилишини маълум қилди», — дея хабар бермоқда ЎзА.