Ўзбек жанг санъатида саралар сараланди ФОТОГАЛЕРЕЯ
Пойтахтимиздаги “ЖАР” спорт-соғломлаштириш мажмуида ўзбек жанг санъати бўйича ўсмирлар ва катталар ўртасида Ўзбекистон чемпионати баҳслари бўлиб ўтди.
Мусобақада Қорақалпоғистон Республикаси, Тошкент шаҳри ва барча вилоятлардан келган 300 нафардан зиёд спортчилар ғолиблик учун баҳс олиб боришди.
Ўзбекистон чемпионатининг кўргазмали чиқиш баҳсларида Бухоро вилояти спортчилари маҳорат бобида тенгсиз эканликларини исботладилар. Хоразм вилояти спортчилари иккинчи, Сурхондарё ҳамда Тошкент шаҳри жанг санъати усталари учинчи ўринга муносиб деб топилди.
Ж.Алижонов (Сирдарё), А.Султонов (Қашқадарё), Д.Олимжонов (Андижон), А.Исоқов (Тошкент шаҳри), Х.Мухторов (Андижон), О.Аҳролов (Тошкент шаҳри), Э.Эгамбердиев (Андижон), Н.Муҳаммаджонов (Андижон) каби спортчилар ғолиб ва совриндорлар сафидан жой олишди.