Ўзбекистонлик тадбиркор халқаро спорт ташкилотига раҳбар бўлди
Олмалиқ шаҳрида ўтаётган Ўзбекистон Республикаси Президенти соврини учун белбоғли кураш бўйича ўсмирлар ва қизлар ўртасидаги жаҳон чемпионати доирасида Бутунжаҳон Белбоғли кураш ассоциациясининг конгресси бўлиб ўтди.
Мусобақа доирасида  ташкилот президентлигига сайлов бўлиб ўтди ва унда ўзбекистонлик тадбиркор Маъруф Зарипов Бутунжаҳон Белбоғли кураш ассоциацияси - IBWA президенти этиб сайланди.
Шу муносабат билан ўтказилган брифингда халқаро спорт ташкилоти расмийлари бу ҳақда маълум қилишди.
- Мени халқаро спорт ташкилоти раҳбари этиб сайлагани учун ўз миннатдорлигимни билдираман. Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг спортга юксак эътиборидан руҳланиб биз тадборкорлар ҳам спортимизнимг халқаро майдонларга чиқишига ўз ҳиссамизни қўшамиз.
Олмалиқдаги мусобақа юқори савияда ташкил этилди. Олдинда сентябрь ойида Мўғулистонда катталар ўртасидаги жаҳон чемпионати ҳам ана шундай ташкил этилади. Умид қиламанки, юксак ишончни оқлайман, - дейди Маъруф Зарипов.