Пара велоспорт: мамлакат чемпионати ғолиб ва совриндорлари аниқланди
Пара велоспортнинг трек пойгалари бўйича ўтказилган Ўзбекистон чемпионати ўз якунига етди.
Республикамизнинг турли ҳудудларидан жами 80 нафарга яқин спортчи иштирок этган ушбу мамлакат биринчилиги ҳар томонлама қизиқарли ва муросасиз курашларга бой кечди.
Мусобақанинг тантанали тақдирлаш маросимида Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш вазирлиги ҳамда Ўзбекистон Миллий паралимпия қўмитаси раҳбарияти иштирок этди. Унда сўз олганлар Муҳтарам Президентимиз бошчилигида спортга қаратилаётган эътибор, айниқса Паралимпия спортига берилаётган кенг имкониятлар ҳақида гапириб, ёш спортчиларга келажакдаги халқаро мусобақаларда омад ва зафарлар тилашди.
Ўзбекистон чемпионатининг ғолиб ва совриндорлари ташкилотчилар томонидан медал, диплом ҳамда қимматбаҳо совғалар билан тақдирланди.
Пара велоспортнинг трек пойгалари бўйича ўтказилган Ўзбекистон чемпионатида қуйидаги спортчилар совриндорлар сафидан жой олди.