Париж Олимпиадасида рекорд ўрнатган боксчиларимизнинг шахсий мураббийлари кимлар?
Париж Олимпиадасида бокс баҳслари ўз якунига етди.
Боксчиларимиз мусобақа якунига кўра, 5 та олтин медаль қўлга киритиб, умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгаллашди ва боксчимиз тарихида янги саҳифа очишди.
Бунда албатта бош мураббий Тўлқин Қиличев бошчилигидаги мураббийлар штабининг хизмати беқиёс. Мураббийлар штабида катта мураббийлар Раҳматжон Рўзиохунов, Хуан Энрике, шунингдек мураббийларимиз Зиятдинбек Тойгонбаев, Даврон Гафуров, Фарруҳ Қиличев, Ергали Ярашов, Алишер Тўйчиев, Пўлатжон Шаҳбазов, шифокор Комолжон Расулов каби мутахассисларимиз ҳам фаолият олиб боришди.
Бу сафар Ўзбекистон бокс федерацияси боксчиларимизнинг шахсий мураббийларини ҳам Олимпия ўйинларидаги иштирокини таъминлаб бергани алоҳида эътиборга лойиқ. Кўпчилик мухлисларимиз Олимпиада чемпиони бўлган боксчиларимизнинг шахсий мураббийлари ҳақида ҳам қизиқиш билдиришган.
Унга кўра, Олимпиада чемпионларининг шахсий мураббийлари рўйхати шундай: