Шашкадаги икки гроссмейстеримиз Бошқирдистондаги мусобақада
Россия Федерацияси таркибидаги Бошқирдистон Республикасида шашка бўйича халқаро турнир бошланди.
Ушбу мусобақада Шанхай ташкилотига аъзо мамлакатларнинг шашка бўйича етакчи спортчилари ғолиблик йўлида 64 катак атрофида жам бўлишди. Юртимиз шарафини икки гроссмейстеримиз Алишер Ортиқов ва Шаҳноза Турсунмуродова ҳимоя қилишяпти.
Бугун турнир доирасида федерациялар раҳбарлари иштирокида йиғилиш ўтказилди ва унда ушбу мусобақани анъанавий тарзда ўтказишга келишиб олинди. Халқаро турнир иштирокчилар рапид ва блиц йўналишида баҳс олиб боришади.
11 июн 00:49:50
Артиков хозирги пайтда Узбекистон буйича энг кучлиси эмас. Шахзода шу одамни шогирди. Узбекистонда шашка мусобакалари очик хамма учун шаффоф эмас. Кимни пули булса уша уйнайди термада. Узбекистонда шу одамни бошка шогирди бор Рамазон Худайназаров уша бола Энг кучлиси. Лекин юкорида этганимдек, мусобака очик шаффоф эмас. Рамазонни ютиб куядиган хаваскорлар хам бор. Улар Узбекистан чемпионатига келишмаган
11 июн 00:48:00
Артиков хозирги пайтда Узбекистон буйича энг кучлиси эмас. Шахризода шу одамни шогирди. Узбекистонда шашка мусобакалари очик хамма учун шаффоф эмас. Кимни пули булса уша уйнайди термада. Узбекистонда шу одамни бошка шогирди бор Рамазон Худайназаров уша бола Энг кучлиси. Лекин юкорида этганимдек, мусобака очик шаффоф эмас. Рамазонни ютиб куядиган хаваскорлар хам бор. Удар Узбекистан чемпионатига келишмаган