Спорт курашчиларимизнинг онлайн-машғулоти ўтказилди
Бугун Ўзбекистон Спорт курашлари ассоциацияси томонидан терма жамоамизнинг онлайн машғулоти ўтказилди.
Бугун Миллий олимпия қўмитаси (МОҚ) ва Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги Спорт курашлари ассоциацияси мураббийлари ва спортчилари билан биргаликда онлайн-машғулот ўтказдилар.
Эркин кураш бўйича миллий терма жамоа катта мураббийи Aбдурауф Базарбоев, шунингдек, эркин кураш бўйича хорижлик маслаҳатчи-мураббий Aрсен Ахмедов жисмоний формани сақлаш учун бир қатор машқларни бажаришга муваффақ бўлишди, буни эса спортчиларимиз мамнуният билан такрорлашди.
Aнъанага кўра фаол жисмоний чигалёздидан сўнг, ушбу онлайн-сессия иштирокчилари бир-бирлари билан фикр алмашиш имкониятига эга бўлишди, машғулотни Миллий олимпия қўмитаси президенти Рустам Шоабдураҳмонов спортчиларга миннатдорчилик сўзлари билар якунлади ва МОҚ юртимиз спортчиларини ҳар томонлама қўллаб-қувватлашга тайёрлигини билдирди.
Трансляция сўнггида у барча мураббий ва спортчиларга тинимсиз меҳнатлари ва умумий ишдаги фидойилиги учун миннатдорчилик билдирди.