«Спортни сев, спорт билан яша!»: Наманганда ҳам бадминтон бўйича вилоят финал босқичи якунланди
Мазкур фестиваль мамлакатимиз бўйлаб юқори савияда ва катта қизиқиш билан ўтказилмоқда.
Президентимизнинг 2020 йил 30 октябрдаги «Соғлом турмуш тарзини кенг татбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги ПФ–6099-сонли фармонида белгиланган вазифалар ижросини таъминлаш мақсадида Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги ва Миллий олимпия қўмитаси билан ҳамкорлигида «Спортни сев, спорт билан яша!» шиори остидаги мусобақаларга старт берилган эди.
Мазкур фестиваль мамлакатимиз бўйлаб юқори савияда ва катта қизиқиш билан ўтказилмоқда. Хусусан, Наманган вилоятида ҳам бадминтон бўйича вилоят финал босқичи бўлиб ўтди.
Мусобақа Наманган шаҳридаги Юридик техникуми спорт залида ўсмирлар ва қизлар ўртасида бўлиб ўтди. Ушбу фестивалда 120дан ортиқ ёшлар ўз тажрибаларини синовдан ўтказишди.
Мусобақа якунида ғолиб ва совриндорлар ҳамкор ташкилотлар томонидан диплом, медаль ҳамда эсдалик совғалари билан тақдирланишди.