Стол тенниси. Янгиҳаёт туманида солиқ инспекцияси бошлиғи кубоги ўтказилди + ФОТОГАЛЕРЕЯ
Пойтахтнинг Янгиҳаёт тумани ҳокимлиги, туман Солиқ инспекцияси ҳамда туман Болалар ва ўсмирлар спорт мактаби ҳамкорлигида стол тенниси мусобақаси ташкил этилди.
2024 йил 5 февраль куни Президент Шавкат Мирзиёев раислигида 2024 йилда таълим, соғлиқни сақлаш, рақамлаштириш, маданият ва спорт соҳаларида амалга оширилиши лозим бўлган устувор вазифалар юзасидан видеоселектор йиғилишида йил давомида “сектор – туман – вилоят – республика” даражаларида оммавий спорт мусобақаларини ўтказиш вазифаси топширилганди.
Видеоселектор йиғилишида берилган вазифани ижросини таъминлаш мақсадида Янгиҳаёт тумани 4-сектор раҳбари Жамшид Эргашев томонидан туман спорт мактабида туман ёшлари иштирокида ёшлар ўртасида соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш ҳамда ёшлар ўртасида иқтидорли ёшларни аниклаш мақсадида стол тенниси спорт тури бўйича "Янгихаёт тумани Солиқ инспекция бошлиғи кубоги" мусобақаси ўтказилиб, мусобақа ғолибларига муносиб совғалар билан тақдирланди.