Суперлига. "Сўғдиёна" 90+14-дақиқада пенальтидан гол уриб, бир киши кам бўлиб қолган "Пахтакор"га қарши ўйинда мағлубиятдан қутулиб қолди
Coca Cola Суперлигасининг 11-туридан ўрин олган "Сўғдиёна" — "Пахтакор" учрашуви якунланди.
"Сўғдиёна" — "Пахтакор" 2:2
Ҳакамлар: В.Агишев, Ҳ.Шодмонов, Ш.Раҳматов, Т.Суюнов.
ВАР: Р.Каримов.
АВАР: С.Шоюсупов.
Назоратчи: Т.Абдуллаев.
Комиссар: Ш.Ражабов.
Голлар: Сардор Собирхўжаев, 8 (0:1), Драган Черан, 19 (0:2), Марко Колакович, 45+1 (1:2), Шоҳрўз Норхонов, 90+14 (2:2).
"Сўғдиёна": 27. Милан Митрович, 2. Сардор Қулматов, 5. Аюбхон Нўъмонов (21. Абдужалил Маназаров, 25), 6. Искандар Шойқулов, 7. Шаҳбоз Жўрабеков, 11. Жасур Ҳасанов, 17.Ҳусниддин Ғофуров (10. Шоҳрўз Норхонов, 55), 19. Жавоҳир Қаҳрамонов (28. Самандар Мавлонқулов, 79), 31. Лука Чермель (26. Виталий Денисов, 25), 77. Даниэль Насриддинов (9. Шавкат Саломов, 25), 93.Марко Колакович.
Захира: 1. Ширинбой Абдуллаев, 3. Диан Талхатов, 20. Баҳодир Насимов, 44. Юрий Обшивац.
"Пахтакор": 33. Элдор Суюнов, 3. Ҳожиакбар Алижонов, 5. Александр Насонов, 13. Илья Мартинович, 34. Фарруҳ Сайфиев, 6. Икром Алибоев, 7. Одил Ҳамробеков, 27. Сардор Собирхўжаев, 17. Достон Ҳамдамов (88. Шаҳзод Азмиддинов, 53), 10. Драган Черан (28. Диёр Холматов, 90+7), 19. Пишемислав Банашак (8. Азиз Турғунбоев, 65).
Захира: 35. Санжар Қувватов,15. Диёр Ортиқбоев, 63. Муҳаммадали Ўринбоев.
Огоҳлантиришлар: Мартинович (90+2), Собирхўжаев (90+5)
Четлатиш: Ҳамробеков (51).