Теннис бўйича Ўзбекистон кубогининг сўнгги кунидан ФОТОРЕПОРТАЖ
Республика олимпия захиралари теннис кортларида Ўзбекистон кубоги учун бўлган баҳслар ниҳоясига етди.
Қизлар ўртасидаги яккалик баҳсларида Омина Валихонова финалда Ясмина Каримжоновага қарши кортга чиқди. Ўйин шиддатли тус олди. Омина 1-сетда мағлуб бўлган эрсада, кейинги сетларда ўйин тақдирини ўз томонига оғдира олди - 2:6, 6:3, тай-брекда 10:5.
Ўғил болалар ўртасидаги яккалик баҳслари ҳам жуда қизиқарли ўтди. Олимжон Набиев финал учрашувида Темур Соттимовни 0:6, 6:1, тай-брекда 10:1 ҳисобида енгди.
Жуфтлик баҳсларида Нигина Абдураимова/Ясмина Каримжонова жуфтлиги Моҳира Алимова/Омина Валихоновани 6:2, 6:3 ҳисобида осонгина мағлуб этди. Ўғил болалар ўртасидаги учрашувда эса Самандар Абдумаликов/Файзулло Мирзағаниев жуфтлиги Исфандиёр Маҳмудов/Абдураҳмон Саидмуҳаммедов ҳамкорлигидан 4:6, 6:4, тай-брекда 10:8 ҳисобида устун келди.
Аралаш жуфтлик, яъни микс баҳсида эса Милана Масленкова/Одил Каримов жуфтлиги Муслима Охунова/Самандар Абдумаликов тандемини 6:1, 6:4 ҳисобида мағлуб этди.
Ғолиб ва совриндорлар Ўзбекистон теннис федерацияси томонидан таъсис этилган диплом ва медаллар билан тақдирланди.