Теннисчиларимизнинг "Дэвис Кубоги" доирасидаги Босния ва Герцеговинага қарши ўйини яна ўша абгор кортда ўтказилади
Хабар берганимиздек, теннис бўйича Ўзбекистон эркаклар терма жамоаси норасмий Жаҳон чемпионати ҳисобланувчи "Дэвис Кубоги"даги навбатдаги ўйинини Босния ва Герцеговинага қарши ўтказади.
Босния ва Герцеговина билан баҳс I Жаҳон гуруҳи учун плей-офф босқичи доирасида бўлиб ўтади.
Ўйинлар 31 январь — 1 февраль кунлари пойтахтимиздаги Республика Олимпия захиралари теннис мактаби ёпиқ кортларида ташкил этилади. Илк кунги учрашувлар соат 13:00да, 1 февралдагиси эса 11:00 да бошланади.
Ўзбекистон терма жамоаси ушбу қарама-қаршиликда ғалаба қозониш орқали яна I Жаҳон гуруҳига қайтиши мумкин.
Жамоалар шу кунгача ўзаро ўйин ўтказишмаган. Босния ва Герцеговина терма жамоаси сўнгги учрашувини ўтган йилнинг сентябрида I Жаҳон гуруҳи доирасида Хитой Тайпейига қарши ўтказиб, 2:3 ҳисобида имкониятни бой берган эди.
Маълумот учун, Ўзбекистон терма жамоаси "Дэвис Кубоги" рейтингида 287,5 очкога эга бўлган ҳолда 42-ўринни эгаллаб турибди. Босния ва Герцеговина эса рейтингда 30-ўринга жойлашган.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон теннис федерацияси 2023 йил АҚШга қарши ўйинларни ҳам шу кортда ўтказган ва танқид остига олинганди.