Тошкент туманида турли спорт турларидан мусобақалар ўтказилди ФОТОГАЛЕРЕЯ
Кейинги йилларда Тошкент вилоятида ҳам жисмоний тарбия ва спортга бўлган эътибор янаям кучайган.
Аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш, соғлом турмуш тарзига амал қилиш, ўғил-қизларнинг спортга оммавий жалб этиш, истеъдодларни  эрта аниқлаш ва катта спорт сари етаклаш каби эзгу-ишлар бугун вилоятда жадаллик ва масъулият билан, кўтарингки руҳда амалга оширалаётгани рост гап.
Хусусан, кеча 19 февраль куни Тошкент туманидаги болалар-ўсмирлар спорт мактабининг универсал спорт мажмуасида бўлиб ўтган турли спорт мусобақалари юқоридаги фикримзга яққол исбот.
Тошкент вилояти жисмоний тарбия ва спорт бошқармаси ташаббуси билан ҳамда  Миллий олимпия қумитаси Тошкент вилояти бўлими ҳамкорлигида ташкил этилган мазкур спорт мусобақалари  Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 30 октябрдаги “Соғлом турмуш тарзини кенг татбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПФ-6099-сонли Фармони ижросини таъминлаш, шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги ҳамда Милий олимпия қумитаси томонидан жорий этилган “Спортни сев, спорт билан яша!” шиори остидаги оммавий спорт фестивалини юқори савияда ўтишини таъминлашдан иборат.
Ушбу спорт мусобақаларида вилоятнинг барча спорт-таълим муассасаларидан 500 нафардан ортиқ ўғил-қизлар мини-футбол, бокс, эркин кураш, каратэ, шахмат, бадиий гимнастика ҳамда аралаш жанг санъати (ММА) бўйича беллашувларда иштирок этишди.
Юқори савияда ташкил этилган беллашувларининг якуний натижаларига кўра, қуйидаги спортчи-ўғил-қизлар ғолибликни тантана қилишди.
1. Мустафо Зухруллаев (Тошкент т.)
2. Абдуллох Тохиров (Зангиота т.)
3. Абдулазиз Хамроев (Юқори чирчиқ т.)
3. Сунатилла Ўктамалиев (Ангрен ш.)
1. Зайнура Эшмуродова (Бекобод т.)
2. Севинч Мирзакаримова (Чирчиқ ш.)
3. Юлдуз Сувайдуллаева (Олмалиқ ш.)
3. Ангелина Каримова (Тошкент т.)
Каратэ (ВКФ)
1.Саидумар Саидазимов (Тошкент т.)
2. Саидахрор Саидазимов (Тошкент т.)
3. Шохруҳ Акбаралиев (Бекобод ш.)
3. Искандар Абдуҳакимов (Бекобод ш.)
Эркин кураш
1. Алихан Ибрагимов (Тошкент т.)
2. Асадбек Саидтўраев (Тошкент т.)
3. Абдусамад Алиев (Зангиота т.)
3. Бахтиёр Эркинов (Янгийўл т.)
1. И. Толипов (Тошкент т.)
2. И. Холиқов (Паркент т.)
3. Т. Ҳайитов (Оҳонгрон ш.)
3.И. Пардаев (Бекобод т.)