Тошкентда бадиий гимнастика бўйича жаҳон кубоги босқичи тақвими маълум қилинди
19-21 апрель кунлари Тошкент яна бир бор бадиий гимнастика бўйича жаҳон кубоги босқичларидан бирига мезбонлик қилади.
Ушбу босқич Токио Олимпиадасига лицензион очколар тақдим этиши билан янада аҳамиятли. Ўзбекистон гимнастика федерациясининг маълум қилишича, айни пайтга келиб 23 давлат вакиллари мусобақада иштирок этиш учун рўйхатдан ўтишган. Спортчиларнинг умумий сони 73 нафарни ташкил этиб, уларнинг 39 нафари яккалик баҳсларида қатнашишади.
Мезбонлигимиз остида кечадиган мусобақада Сабина Тошкенбоева ҳамда Екатерина Фетисова яккалик баҳсларида юртимиз шарафини ҳимоя қилишади. Гуруҳ беллашувларида қатнашадиган гимнастикачиларимиз россиялик мураббий қўл остида ҳозирлик кўришмоқда. Унда Нилуфар Шомуродова, Динара Равшанбекова, Софиябону Қосимова, Камола Ирназарова, Ксения Александрова, Севара Сафоева баҳсларга киришади. Айни пайтда юртдошларимиз жаҳон кубогига тайёргарликнинг сўнгги босқичини олиб боришмоқда.