Тошкентда замонавий камондан отиш спорт базаси барпо этилди
Республика ихтисослаштирилган Олимпия захиралари мактаб интернатида Ўзбекистон камондан отиш федерациясига қарашли янги спорт базасининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди.
Янги базанинг очилиш маросимида Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси президенти Рустам Шоабдураҳмонов, Жисмоний тарбия ва спорт вазирининг биринчи ўринбосари Ойбек Касимов, Бутунжахон этноспорт Конфедерацияси президенти Нажмиддин Билол Эрдоған ва кенг спорт жамоатчилиги иштирок этди.
Очилиш маросимида фахрий меҳмонлар барпо этилган янги база имкониятлари билан яқиндан танишиб, тинчлик, эркинлик ва дўстлик рамзи бўлган кабутарларни мусаффо осмонимиз узра парвозга қўйиб юборишди.
База 2 қаватли бино ҳамда машғулот майдонидан иборат. Майдонда мерганларимиз жаҳон стандартлари асосида 70 метр ва бошқа масофаларга машғулот олиб бориш имкониятига эга.
Бинонинг биринчи қавати Ўзбекистон камондан отиш федерацияси офиси сифатида фаолият кўрсатса, иккинчи қавати барча шароитларни мужассамлаштирган ётоқхонадан иборат.
Туркиядан ташриф буюрган мартабали меҳмонлар кун давомида шунингдек, пойтахтимизда барпо этилаётган Ислом цивилизацияси марказига ташриф буюриб, унинг имкониятлари, фаолияти билан яқиндан танишишди. Уларга ўзбек халқининг буюк тарихи ва бой маданий мероси хақида ҳикоя қилиб берилди.