Учтепадаги 2-БЎСМда ёш полвонлар беллашди
Тошкент шаҳар Учтепа туманидаги 2-сонли болалар-ўсмирлар спорт мактабида белбоғли кураш бўйича ўғил болалар ва қизлар ўртасида очиқ биринчилик беллашувлари бўлиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М. Мирзиёев томонидан илгари сурилган 5 та муҳим ташаббуснинг иккинчи йўналиши - ёшларни жисмоний чиниқтириш, спорт билан шуғулланишлари учун зарур шароитлар яратиш мақсадида ташкил этилган мазкур очиқ биринчиликда юз нафарга яқин ёш полвонлар ғолиблик учун бор маҳоратларини ишга солишди.
Учтепа туман жисмоний тарбия ва спорт бўлими ҳамда туман 2-БЎСМ ҳамкорлигида ўтказилган мусобақанинг дастлаб очилиш маросими ташкил этилди. Тантанали тарзда ўтган маросимда сўз олганлар бугун мамлакатимизда спортга, хусусан болалар спортига қаратилаётган юксак эътибор туфайли ёшларимиз халқаро спорт оламида бир қатор ютуқларга эришаётгани, жисмоний тарбия ва спорт соҳасида ҳам оммавийлик янада ошаётгани таъкидлаб ўтилди.
Шундан сўнг мусобақага старт берилди. Кун давомида ўтган муросасиз беллашувларнинг якунида 13 та вазн тоифасида қуйидаги спортчилар ғолибликни тантана қилишди.