Универсиада-2019. Такэвондочимиз шоҳсупадан жой олди
Италиянинг Неаполь шаҳрида Бутунжаҳон талабалари ўртасида ўтказилаётган Универсиада-2019 ўйинлари давом этмоқда.
Универсиаданинг тўққизинчи кунида спортчиларимиз кетма-кет ғалабаларни қўлга киритишди. Таэквондочиларимиз ҳам универсиаданинг навбатдаги кунини ғалаба билан якунлашди.
таэквондо бўйича ўтказилган баҳсларда -63 кг вазн тоифасида иштирок этган юртдошимиз Ниёз Пўлатов универсиаданинг кумуш медалини қўлга киритди.
Дастлабки жангларда Хорватия, Италия ва Туркия вакилларини мағлубиятга учрата олган спортчимиз ярим финалда хитойлик Ву Йичаодан устун келди.
Ҳал қилувчи баҳсда эронлик Сороуш Аҳмедга қарши даянга чиққан юртдошимизга бироз омад етишмади. Финал жангининг асосий вақтида 10:10 ҳисоби қайд этилган бўлса, қўшиб берилган вақтда 2:0 ҳисобида эронлик таэквондочи устунлик қилди.
Шундай қилиб, Ўзбекистон делегациясининг ёзги Универсиадаги медаллари сони 6 тага етди. Айни пайтда юртдошларимиз ҳисобида 1 та олтин, 1 та кумуш ва 4 та бронза медали мавжуд.