WTA рейтинги. Абдураимова фаолиятини якунладими? У икки ҳафтада 145 поғонага пастлади
Халқаро аёл теннисчилар Ассоциацияси (WTA) профессионал аёл теннисчиларнинг ҳафталик янги рейтингини эълон қилди.
Янгиланган рейтингда ҳамон беларуслик Арина Соболенко катта фарқ билан пешқадамлик қиляпти. Польшалик Ига Свёнтек иккинчи, америкалик Жессика Пегула учинчи ўринни банд этган. Россиялик 17 ёшли Мирра Андреева 7-поғонадан жой олган. Ўтган ҳафта якунларига кўра, Топ-50`талик рейтингда ҳеч қандай ўзгариш кузатилмагани эътиборга молик ҳолат.
Янгиланган рейтингда тўрт теннисчимиздан уч нафари оз бўлса-да юқорилади. Мамлакатимизнинг биринчи ракеткаси Нигина Абдураимова икки ҳафтада 145 поғонага пастлади ва ҳозирда WTA рейтингида 711-ўринни эгаллаб турибди. Хабар берганимиздек, Нигинанинг WTA сайтидаги профилида унинг сўнгги қатнашган турнири сифатида 6-12 январь кунлари оралиғида Нонтабури (Таиланд) шаҳридаги ITF 75 мусобақаси қайд этилган. Влада Якшибарова ва Сабрина Олимжонова 2, Милана Масленкова 4 поғонага юқорилади.
WTA рейтинги. 14 апрель кунги ҳолат: