WTA рейтинги. Топ-10 маликалар ўз жойида, етакчиларимиз эса ҳамон пастламоқда
Бугун Халқаро аёл теннисчилар Ассоциацияси (WTA) профессионал ҳам аёл теннисчиларнинг ҳафталик янги рейтингини эълон қилди.
Янгиланган Топ-10 рейтингида ҳеч қандай ўзгариш кузатилмади. Теннис маликалари ўтган ҳафтадаги ўз ўринларини сақлаб қолишди. Рейтингда ҳамон беларуслик Арина Соболенко пешқадамлик қиляпти. Польшалик Ига Свёнтек иккинчи, америкалик Коко Гофф учинчи ўринни банд этган. Кеча Линц турнирида чемпион бўлган россиялик Екатерина Александрова Топ-25`га қайтган бўлса, экс вице-чемпион Елена Остапенко 9 поғонага пастлаб, 35-ўринга жойлашди.
Янгиланган рейтингда тўрт теннисчимиздан икки нафари кўтарилишга муваффақ бўлди. Биринчи ракеткамиз Нигина Абдураимова 5, иккинчи рақамли теннисчимиз Влада Якшибарова 4 поғонага пастлади. Милана Масленкова ва Сабрина Олимжонова бир поғонага юқорилашди.
WTA рейтинги. 3 февраль кунги ҳолат: