Хоразм вилоятида «Спорт ҳафталиги» бошланди
Спорт ҳафталиги доирасидаги илк оммавий тадбирлар Хива шаҳрида старт олди.
Мазкур ҳафталик доирасида барча ҳудудларда оммавий бадантарбия машқлари, «Соғлом ҳаёт учун 5000 қадам» лойиҳаси, «Миллий спорт ўйинлари фестивали», «Ҳоким кубоги» мусобақалари, веломарафонлар, «Хотин-қизлар спартакиадаси» каби 40дан ортиқ оммавий спорт тадбирлари ташкил қилиш режалаштирилган.
Спорт ҳафталиги доирасидаги илк оммавий тадбирлар Хива шаҳрида старт олди. Унда қадим ва навқирон Хива шаҳридаги ташкилот ва муассасалар ходимлари ва кенг жамоатчилик иштирокида эрталабки бадантарбия машқлари ҳамда «Соғлом ҳаёт учун 5000 қадам» лойиҳалари ташкил қилинди. Кун давомида спортнинг ўйин турлари бўйича «Ҳоким кубоги» мусобақалари ҳам ташкил этилди.
Ҳафталик доирасида Гурлан ва Хонқа туманларида маҳалла ёшлари ҳамда ташкилот муассасаларининг ходимлари иштирокида мини-футбол бўйича «Ҳоким кубоги» мусобақалари ташкил қилинди. Унда 200 нафардан ортиқ ўсмир-ёшлар ва ташкилот ходимлари ғолиблик учун ўзаро баҳс олиб борди. Мусобақанинг ғолиб ва совриндорлари туман ҳокимлигининг диплом, медаль, эсдалик совғалари ва кубок билан тақдирланди.
Хулоса қилиб айтганда, бу каби оммавий спорт тадбирлари аҳоли орасида соғлом турмуш тарзини кенг тарғиб қилиш ва аҳоли саломатлигини янада мустаҳкамлашга хизмат қилади.