“Barkamol avlod”: respublika final bosqichining to'rtinchi musobaqasi start oldi
Xabaringiz bor, “Barkamol avlod” sport musobaqalarining respublika final bosqichi 12 ta sport turi bo'yicha o'tkazilmoqda.
Bugun, 11 fevral kuni Xorazmda “Barkamol avlod” sport musobaqalarining respublika final bosqichi navbatdagi turniri start oldi.
Biroz muddat tanaffusdan so'ng yana qaytayotgan ushbu sport musobaqasida akademik licey va professional talim muassasalari o'quvchi-yoshlari olimpiya o'yinlari dasturidan o'rin olgan sport turi hisoblanmish voleybol bo'yicha g'oliblik uchun kurashishadi.
Uch kun davom etadigan musobaqalarda barcha hududlardan g'olib sifatida tashrif buyurgan qizlar jamoalari respublikaning eng kuchli nomini aniqlash uchun parketga chiqishadi.
Malumot uchun, 2021 yilning dekabr oyidan boshlab “Barkamol avlod” sport o'yinlarining respublika final bosqichiga start berilgan edi. Ortda qolgan vaqt davomida “Barkamol avlod” sport o'yinlari dasturidan o'rin olgan 3 ta sport turi bo'yicha musobaqalar bo'lib o'tdi.
O'tkazilgan 3 ta musobaqadan so'ng, yakuniy jadvalni buxorolik sportchilar 41 ochko bilan boshqarib turishibdi. Jadvalning ikkinchi o'rinidan 36 ochko bilan Xorazm viloyati vakillari joy olgan bo'lsa, uchinchi o'rinni bir yo'la ikki hudud: Qoraqalpog'iston Respublikasi va Samarqand viloyati sportchilari hozircha bir xil 33 ochko jamg'argan holda egallab turibdi.