Mirobodda voleybol bo'yicha Rahbar kubogi musobaqasi o'tkazildi
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 24 yanvardagi O'zbekiston Respublikasida jismoniy tarbiya va sportni yanada takomillashtirish va ommalashtirish chora-tadbirlari to'g'risidagi Farmoni ijrosini taminlash maqsadida Toshkent shahar Mirobod tumanida ham bir qator ishlar amalga oshirilmoqda.
Jumladan, kuni kecha Mirobod tumani hokimligi tashabbusi bilan tuman Davlat soliq inspekciyasi, Jismoniy tarbiya va sport hamda Xalq talimi bo'limlari, shuningdek Yoshlar ishlari agentligi hamkorligida tumandagi umumtalim maktablari o'quvchilari o'rtasida voleybol bo'yicha «Soliq inspekciyasi rahbari kubogi» musobaqasi bo'lib o'tdi.
Musobaqada tumandagi barcha umumtalim maktablarining jamoalari ishtirok etdi.
Qizg'in va murosasiz kechgan bahslar yakuniga ko'ra 1-o'rinni 294-sonli umumtalim maktabi, 2-o'rinni 83-sonli umumtalim maktabi hamda 3-o'rinni esa 56-sonli umumtalim maktabi o'quvchilari qo'lga kiritishdi.
Musobaqa yakunida g'olib va sovrindorlar tashkilotchilar tomonidan munosib taqdirlandi.