Surxondaryo viloyati dzyudosida o'rganish ishlari boshlandi
O'zbekiston dzyudo federaciyasi raisi Azizjon Kamilov Surxondaryo viloyati dzyudosi bilan yaqindan tanishish maqsadida mamlakatimizning eng janubiy hududida bo'lib turibdi.
Xabaringiz bor, o'tgan oyda To'lqin Valiev O'zbekiston dzyudo federaciyasining Surxondaryo viloyati bo'limiga rais etib tayinlangan edi. Yangi rahbar safar davomida Azizjon Kamilovga hamrohlik qilyapti. Safarning ilk manzili Jarqo'rg'on tumani bo'ldi.
Bugungi kunda Jarqo'rg'on tumani sport maktabi dzyudo bo'limida 100 nafarga yaqin bolalar olimpiya oilasiga mansub ushbu yakkakurash turi bilan shug'ullanib kelmoqda. Ularga murabbiylardan O'rol Ortiqov, G'ayrat CHorshanbiev va Nuriddin Ortiqov dzyudo sir-asrorlarini o'rgatishyapti.
Federaciya raisi maktabdagi bolalar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi, yosh dzyudochilar bilan suhbatlashdi. Ularga Surxondaryo viloyatidan etishib chiqqan Olimpiya o'yinlari sovrindorlari, jahon chempionlari Abdulla Tangriev, SHarofiddin Lutfullaev, Muzaffarbek To'raboev singari dzyudochilarni o'rnak sifatida ko'rsatdi.