Voleybol bo'yicha erkaklar va ayollar terma jamoalarining yig'ini qizg'in davom etmoqda
Teglar :  VoleybolFarg'ona
O'zbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport vazirligining sport va ommaviy jismoniy tarbiya tadbirlarining taqvim rejasiga muvofiq voleybol bo'yicha erkaklar hamda ayollar terma jamoalarining navbatdagi o'quv-mashg'ulot yig'ini bo'lib o'tmoqda.
Erkaklar termasi Farg'ona viloyatining Qo'qon shahrida yig'in o'tkazmoqda. Mazkur o'quv-mashg'ulotlar yig'iniga terma jamoa bosh treneri Muhiddin SHodmonov tomonidan 23 nafar sportchimiz jalb qilingan.
Mashg'ulotlarda asosiy etibor sportchilarning jismoniy va funkcional holatini yaxshilashga qaratilmoqda. Ayollar terma jamoamiz esa bosh trener Muzaffar Yadgarov boshchiligida Namangan shahriga to'planishgan. Bu erda ham mashg'ulotlarga 23 nafar sportchi chaqirilgan.
Har ikki terma jamoaning o'quv-mashg'ulotlar yig'ini karantin qoidalari asosida tashkil etilgan bo'lib, o'quv-mashg'ulotlar yig'ini 17 dekabrda yakunlanadi.